Czytaj więcej: Kampania Walnych Zebrań Sprawozdawczych w jednostkach OSP Gminy Czarna Dąbrówka zakończona

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku w miesiącach styczniu i lutym, odbyły się zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy (Czarna Dąbrówka, Nożyno, Rokity, Rokiciny, Jasień i Mikorowo).

 

Czytaj więcej: Pożar piwnicy budynku jednorodzinnego w Czarnej Dąbrówce

W dniu 10.01.2019 r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru piwnicy budynku jednorodzinnego w miejscowości Czarna Dąbrówka. Na miejsce działań udały się dwa zastępy gaśnicze GBA i GBARt oraz zastęp PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Kolizja na trasie Sieromino - Łupawsko

W dniu 03.12.2018 roku o godz. 13.05 nasza jednostka został zadysponowana do kolizji drogowej na trasie Sieromino-Łupawsko. Z informacji uzyskanych od dyżurnego SK PSP w Bytowie wynikało, iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem, a pomocy medycznej potrzebuje jedna osoba.

 

Czytaj więcej: Kolizja samochodu ciężarowego w Czarnej Dąbrówce…o krok od tragedii

W dniu 26.11.2018r. około godz. 7.40 doszło do kolizji samochodu ciężarowego w miejscowości Czarna Dąbrówka. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i chodnik po czym uderzały w płot oraz słup energetyczny.

 

Czytaj więcej: Pożar sortowni ziemniaków w Mikorowie

W dniu 22.11.2018 r. o godz. 16.30 dyżurny SKKP w Bytowie otrzymał zgłoszenie o pożarze sortowni ziemniaków w Mikorowie. Z informacji uzyskanych od pracowników wynikało iż wewnątrz płonącej hali znajduje się jeden z pracowników sortowni.

 

Czytaj więcej: Działania medyczne w Czarnej Dąbrówce

W dniu 10.11.201r. tuż po godz. 13.00 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia w Czarnej Dąbrówce. Zanim jednak zainicjowano alarmowanie w jednym z bloków mieszkalnych w Czarnej Dąbrówce trwają już akcja ratunkowa.

 

Czytaj więcej: Bijemy Rekord w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym również dniu już cyklicznie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje w całej Polsce bicie rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

 

Czytaj więcej: Uroczyste wręczenie sztandaru jednostce OSP w Czarnej Dąbrówce

W dniu 06 października 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce. Uroczystości rozpoczął przemarsz  z centrum miejscowości do kościoła parafialnego na mszę świętą w trakcie której ks. Proboszcz Antoni Stranc poświęcił nowy sztandar.

 

Czytaj więcej: Pożar w zakładzie

W dniu 19.09.2018 r. Nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach dla jednostek PSP i OSP wchodzących w skład Wojewódzkiej Brygady Odwodowej. Ćwiczenia odbyły się w zakładzie INFOTECH w Wygodzie gm. Parchowo.

 

Czytaj więcej: Pożar i wypadek - czyli cieżka niedziela strażaków

Niedziela 16.09.2018 r. była bardzo pracowita dla strażaków z OSP Czarna Dąbrówka. Około godz. 13.00 zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem ratowniczo-gaśniczym do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Nowe Karwno.