Czytaj więcej: Na bycie strażakiem-ratownikiem nigdy nie jest za późno...

To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rokitach rozpoczął w 2001 roku w wieku 47 lat.Po odbyciu szkolenia podstawowego czynnie uczestniczył w działania ratowniczo-gaśniczych.

 

Czytaj więcej: Krwiobus w Czarnej Dąbrówce

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna z Czarnej Dąbrówki w ramach akcji pomocy w zbiórce krwi, zorganizowała mobilny punk poboru krwi. Krwiobius - autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, który pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w dowolnym miejscu stacjonował od godziny dziewiątej przy Gminnym Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy na trasie Rokity – Rokiciny

W dniu 24.08.2019 r. Nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Rokity – Rokiciny. Z informacji uzyskanych od Dyżurnego SK PSP w Bytowie wynikało, iż doszło do zderzenia dwóch samochodów.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Łupawsku

23 sierpnia 2019 roku w godzinach nocnych OSP Czarna Dąbrówka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Łupawsko. Z informacji uzyskanych od dyżurnego SK PSP w Bytowie kierujący samochodem osobowym uderzył w słup oświetlenia ulicznego.

 

Czytaj więcej: Tragiczny finał poszukiwania wędkarza na jeziorze leśnym niedaleko Łupawska

W dniu 18.08.2019 r. około godziny 20.45 Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował zastęp ratowniczy wraz z łodzią w okolice miejscowości Łupawsko. Według wstępnych ustaleń wędkarz wpadł do wody, a jego łudź miał się wywrócić.

 

Czytaj więcej: Wypadek motocyklisty w Nożynie

W Nożynie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem m-ki BMW – 38-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych.

 

Czytaj więcej: Kolejny wypadek w Rokitach

15.08.2019 r. Nasza jednostka został zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Rokity. Z informacji otrzymanej od dyżurnego SK PSP w Bytowie wynikało że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz rowerzysty.

 

Czytaj więcej: Kolizja drogowa na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity

W dniu 10.08.2019 r. zastępem GBARt zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że kierujący samochodem osobowy z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i dachował.

 

Czytaj więcej: Pożar poszycia leśnego w Nożynie

W dniu 04.08.2019 r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru poszycia leśnego w Nożynie. Po przybyciu na miejsce działania gaśnicze prowadził zastęp OSP Nożyno. Sytuacja była opanowana. Przyczyny powstania pożaru bada policja oraz służby leśne.

 

Czytaj więcej: Groźny wypadek za Czarną Dąbrówką

Na drodze Oskowo – Czarna Dąbrówka kierujący Audi zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym Mercedesem. W wyniku zdarzenia urazu odcinka szyjnego kręgosłupa doznała pasażerka Audi.