Czytaj więcej: Wędkarze w wodzie

W dniu 21 stycznia 2020 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało poinformowane, że na jeziorze Wiejskim w miejscowości Bochowo załamał się lód pod dwoma wędkarzami.

 

Czytaj więcej: Pożar przewodu kominowego w Jerzkowicach

W dniu dzisiejszym o godz. 10.35 (20.12.2020 r.) nasza jednostka OSP Czarna Dąbrówka została zadysponowana do pożaru przewodu kominowego budynku wielorodzinnego w Jerzkowicach.

 

Czytaj więcej: Pożar komina w Kleszczyńcu

27 listopada 2020 roku w godzinach wieczornych nasza jednostka OSP Czarna Dąbrówka została wezwana do pożaru przewodu kominowego budynku mieszkalnego w miejscowości Kleszczyniec. Na miejscu działań zostały zadysponowane łącznie cztery zastępy straży pożarnej (OSP Czarna Dąbrówka, OSP Nożyno, 2x PSP Bytów).

 

Czytaj więcej: Pożar budynku w Kozach

23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kozy. Na miejsce działań wyjechały dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia dostrzeżono unoszący się gesty słup dymu.

 

Czytaj więcej: Pożar dachu na plebani w Nożynie

W dniu 05.11.2020r. około godz. 5.30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru poszycia dachowego na budynku plebani w Nożynie. Na miejsce działań zadysponowana dwa zastępy (GBARt oraz GBA). Po przybyciu na miejsce działania ratownicze prowadził zastęp OSP Nożyno.

 

Czytaj więcej: Kolizja samochodu dostawczego na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity

W dniu 28.09.2020 r.  o godzinie 20.10 nasza jednostka została zadysponowana do Kolizja drogowej na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity. Na miejscu zdarzenia okazało się że samochód dostawczy marki Ford zderzył się z przebiegającą przez jezdnię łanią.

 

Czytaj więcej: Pożar słomy na trasie Czarna Dąbrówka - Jerzkowice

Prawie 5 godzin trwały piątkowe działania (18.09.2020r.) przy pożarze kilkudziesięciu balotów ze słomą na trasie Czarna Dąbrówka - Jerzkowice. W gaszeniu pożaru brały udział jednostki z OSP Czarna Dąbrówka (2 zastępy), Osp Nożyno, OSP Jasień, Osp Mikorowo  oraz zastęp PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Kolizja drogowa w Czarnej Dąbrówce

W dniu 26 sierpnia 2020 r.  jednostka OSP Czarna Dąbrówka po raz drugi została zadysponowana do kolizji drogowej. Tym razem samochód dostawczy uderzył w barierki ochronne na moście drogowym w Czarnej Dąbrówce. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity

W dniu dzisiejszym tj. 26.08.2020 r. na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odblokowaniu drogi.

 

Czytaj więcej: Samorząd Województwa Pomorskiego wsparł strażaków

7 lipca 2020 roku w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się uroczyste przekazanie dotacji celowych od Samorządu Województwa Pomorskiego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na dofinansowanie zakupów mundurów wyjściowych oraz specjalnych.