Czytaj więcej: Gala Florianów 2019

W dniu 18 maja przedstawiciele jednostki OSP Czarna Dąbrówka uczestniczyli w III Gali Florianów. Jednostka OSP Czarna Dąbrówka za realizacje programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” otrzymała po raz drugi zaszczytne wyróżnienie oraz nagrodę od Fundacji Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Czarnej Dąbrówce

W dniu 26.04.2019 r. około godz. 18.40 doszło do niebezpiecznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewa stronę jezdni i uderzył w bok samochodu dostawczego.

 

Czytaj więcej: Pożar lasu w Mikorowie

W dniu 25.04.2019 r. 13.05 Nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Mikorowo. Po przybyciu na miejsce działań pożarem objęta była duża cześć lasu przyległego do pobliskiego jeziora. Decyzja KDR rozwinięto dwie linie gaśnicze.

 

Czytaj więcej: Pożar lasu w Pomysku Małym oraz Żukówku

W dniu 23.04.2019 r. około godz.13.30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Pomysk Mały gmina Bytów. Z uwagi na silny wiatr oraz szybko rozprzestrzeniający się pożar, który zagrażał budynkom mieszkalnym.

 

Czytaj więcej: Podwójny pożar lasu na trasie Sieromino - Jasień

W dniu 22.04.2019 r. o godz. 22.48 Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka do pożaru lasu na trasie Sieromino - Jasień. Na miejsce skierowano również zastęp OSP Jasień, OSP Rokity oraz PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Rokitach

W dniu 19.04.2019 r. o godz. 15.10 Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował nasza jednostkę do wypadku drogowego w Rokitach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów w wyniku którego pomocy potrzebują dwie osoby.

 

Czytaj więcej: Pozar poszycia leśnego w Jasieniu

Około godz. 19.15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Jasień. na miejsce udały się dwa zastępy (GBA, GBARt) oraz OSP Jasień oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce działań stwierdzono pożar poszycia młodnika świerkowego.

 

Czytaj więcej: Nieszczelna butla gazowa przy świetlicy wiejskiej w Karwnie

W dniu 16.kwietnia 2019 roku do Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce wpłynęła informacja o nieszczelnym zbiorniku gazu przy świetlicy wiejskiej w Karwnie. Natychmiast powiadomiono Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie.

 

Czytaj więcej: Wojewódzkie Ćwiczenia Pożarnicze

W dniu 10.04.2019 r. na ternie powiatu bytowskiego odbyły się Wojewódzkie Ćwiczenia Pożarnicze "NIEDARZYNO" Udział w ćwiczeniach wzięło kilkanaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w tym OSP Mikorowo oraz OSP Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Rokitach

W dniu 31.03.2019 r. około godz. 18.00 dyżurny SK PSP w Bytowie otrzymał informację o wypadku drogowym w miejscowości Rokity. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia pomocy potrzebowało sześć osób w tym dwoje małych dzieci.