Czytaj więcej: Samorząd Województwa Pomorskiego wsparł strażaków

7 lipca 2020 roku w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się uroczyste przekazanie dotacji celowych od Samorządu Województwa Pomorskiego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na dofinansowanie zakupów mundurów wyjściowych oraz specjalnych.

 

Czytaj więcej: Mikołaj przychodzi też w czerwcu

W dniu dzisiejszym tj. 25.06.2020 r. otrzymaliśmy bardzo miły prezent od naszego przyjaciela Pana Mariusza Grzędy z firmy Global Service Mario. Przedstawiciel firmy dostarczył nam sprzęt ratowniczy w postaci: Lampy halogenowej na statywie, stojaka oświetleniowego,

 

Czytaj więcej: Zalany budynek mieszkalny w Karwnie

W dniu 19.06.2020 r. nasza jednostka została zadysponowana do zalanego budynku w miejscowości Karwno. Silne opady deszczu spowodowały zalanie pomieszczeń parterowych domu jednorodzinnego.

 

Czytaj więcej: Gaszynchallange w OSP Czarna Dąbrówka

W dniu 12.06.2020 r. w związku z nominacją naszej jednostki przez OSP Rokity i OSP Sulęczyno przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pomocy chorym dzieciom. Wyzwanie zostało przyjęte, pompki zrobione a na konto małej Martynki powędrowało od strażaków 1000 zł.

 

Czytaj więcej: Kolizja drogowa na trasie Rokity Rokiciny

W dniu 28.05.2020 r. nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej na trasie Rokity- Rokiciny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia poszkodowanemu została udzielona pierwsza pomoc, zabezpieczono miejsce działań i wprowadzono ruch wahadłowy.

 

Czytaj więcej: Pożar lasu w Nożynie

W dniu 22.04.2020 r. doszło do pożaru lasu w miejscowości Nożyno. W związku z zagrożeniem pożarowym spowodowanym niskim stanem wilgotności ściółki na miejsce działań zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej interwencji ochotników z Nożyna pożar został szybko opanowany.

 

Czytaj więcej: Pożar budynku mieszkalnego w Kłosach

W dniu 18.04.2020 r. nasza jednostka został zadysponowana przez SK PSP w Bytowie do pożaru budynku mieszkalnego w Kłosach. Na miejsce pożaru udała się sekcja w sile duch zastępów gaśniczych. Po przybyciu na miejsce działania gaśnicze prowadziły jednostki OSP Rokity oraz OSP Jasień.

 

Czytaj więcej: Pożar przewodów kominowych w Czarnej Dąbrówce

W dniu 23.01.2020 roku do SK KP PSP w Bytowie wpłynęła informacja o pożarze przewodów kominowych w budynku jednorodzinnym w Czarnej Dąbrówce. Na miejsce działań zadysponowano zastęp OSP Czarna Dąbrówka i PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Samochód w Jeziorze

W dniu 22.01.2020 r. dyżurny SK KP PSP w Bytowie otrzymał informacje, iż do jeziora Kozin wjechał samochód osobowy. Na miejsce działań zadysponowano: OSP Czarna Dąbrówka (GBARt, SLOp z łodzią ratowniczą) PSP Bytów, Zespół ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

 

Czytaj więcej: Pożar garażu w Karwnie

W dniu 14 stycznia 2020 roku nasza jednostka została zadysponowana dwoma zastępami do pożaru drewnianego garażu w Karwnie. Po przybyciu na miejsce zlokalizowano źródło ognia i przystąpiono do działań gaśniczych. na miejsce został wezwany patrol policji w celu wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru.