Czytaj więcej: Podwójny pożar lasu na trasie Sieromino - Jasień

W dniu 22.04.2019 r. o godz. 22.48 Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka do pożaru lasu na trasie Sieromino - Jasień. Na miejsce skierowano również zastęp OSP Jasień, OSP Rokity oraz PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Rokitach

W dniu 19.04.2019 r. o godz. 15.10 Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował nasza jednostkę do wypadku drogowego w Rokitach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów w wyniku którego pomocy potrzebują dwie osoby.

 

Czytaj więcej: Pozar poszycia leśnego w Jasieniu

Około godz. 19.15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Jasień. na miejsce udały się dwa zastępy (GBA, GBARt) oraz OSP Jasień oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce działań stwierdzono pożar poszycia młodnika świerkowego.

 

Czytaj więcej: Nieszczelna butla gazowa przy świetlicy wiejskiej w Karwnie

W dniu 16.kwietnia 2019 roku do Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce wpłynęła informacja o nieszczelnym zbiorniku gazu przy świetlicy wiejskiej w Karwnie. Natychmiast powiadomiono Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie.

 

Czytaj więcej: Wojewódzkie Ćwiczenia Pożarnicze

W dniu 10.04.2019 r. na ternie powiatu bytowskiego odbyły się Wojewódzkie Ćwiczenia Pożarnicze "NIEDARZYNO" Udział w ćwiczeniach wzięło kilkanaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w tym OSP Mikorowo oraz OSP Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy w Rokitach

W dniu 31.03.2019 r. około godz. 18.00 dyżurny SK PSP w Bytowie otrzymał informację o wypadku drogowym w miejscowości Rokity. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia pomocy potrzebowało sześć osób w tym dwoje małych dzieci.

 

Czytaj więcej: Nieszczelny zbiornik z gazem na nieczynnej stacji paliw w Czarnej Dąbrówce

W dniu 28.03.2019 r. do Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce od mieszkańca osiedla przy ul. Słupskiej wpłynęła informacja o wyczuwalnym zapachu gazu w pobliżu nieczynnej stacji paliw. Na miejsce skierowany został pracownik UG, który potwierdził zgłoszenie.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy na trasie Rokity-Rokitki

W dniu 11.03. 2019 r. około godz. 7.35 dyżurny SK PSP w Bytowie otrzymał informacje, iż na trasie Rokity-Rokitki samochód ciężarowy przewożące drzewo zjechał z jezdni i przewrócił się. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA Rokity, GBARt Czarna Dąbrówka oraz zastęp GBARt PSP Bytów oraz patrol Policji.

 

Czytaj więcej: Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega...

8 marca 2019 r w Wiejski Domu Kultury w Jasieniu odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom” w których udział wzięło 22 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Wypadek na trasie Rokity - Rokiciny

W dniu 10.02.2019 r. około godz.2.15 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Rokity -Rokiciny. Z informacji uzyskanych z PSK PSP w Bytowie wynikało, iż samochód osobowy uderzył w drzewo, a według relacji świadków w pojeździe nie ma żadnych osób.