Czytaj więcej: Finał WOŚP - dzień drugi

Część z Was uczestniczyła w drugim dniu 28. finału WOŚP, który dzięki inicjatywie Marcina Lisa i WKS Nożyno został zorganizowany na obiekcie sportowym w Czarnej Dąbrówce pod hasłem "Bieg i Marsz rodzinny". Uczestnicy po intensywnej rozgrzewce z Grzegorzem Lejk ruszyli na trasę.

 

Czytaj więcej: V Sylwestrowy Bieg i Chód z Balonem

31 grudnia 2019 roku nad jeziorem w Rokitach odbył się V Sylwestrowy bieg i chód z balonem. Mimo wielkich obaw organizatorek pogoda dopisała i pozwoliła uczestnikom skończyć bez przeszkód bieg lub chód. Rozgrzewkę poprowadził p. Tadeusz Zblewski.

 

Czytaj więcej: IX Gminny Mikołajkowy Turniej Sportowy

16 grudnia odbył się w naszej szkole IX Gminny Mikołajkowy Turniej Sportowy. Wzięły w nim udział sześcioosobowe drużyny ze szkół w Czarnej Dąbrówce, Jasieniu, Nożynie i z Rokit. Tradycyjnie turniej rozpoczął się od zaprezentowania piosenki lub wiersza o tematyce mikołajkowo- świątecznej.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwo Powiatu dla Rokit!!!

W piątek 13 grudnia w Tuchomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Dwa Ognie Usportowione. Duży sukces w tych zawodach odniosła reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Rokitach zwyciężając i uzyskując awans do Półfinału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w Człuchowie.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Gminy Czarna Dąbrówka w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W sobotę 8 grudnia 2019 roku po raz trzeci w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Rokitach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Czarna Dąbrówka w Piłce Siatkowej.

 

Czytaj więcej: XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy Powitanie Zimy 2019 w Jarosławcu

7 grudnia 2019 roku w Jarosławcu rozegrano XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy na 10 km. Ponad 250 biegaczek i biegaczy zmagało się z trudną trasą, wiejącym wiatrem potęgującym zimnem.

 

Czytaj więcej: Trzecie biegi przełajowe XXIII edycji Grand Prix za nami

W sobotę 30 listopada na terenach leśnych przy obiekcie sportowym w Czarnej Dąbrówce odbyły się trzecie biegi przełajowe. Biegi rozegrane zostały w ramach XXIII edycja przełajowego Grand Prix Czarnej Dąbrówki sezonu 2019/2020.

 

Czytaj więcej: III Biegi Przełajowe XIII Edycji Grand Prix Czarnej Dąbrówki

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka zaprasza na III Biegi Przełajowe XIII Edycji Grand Prix Czarnej Dąbrówki, które odbędą się 30 listopada 2019 roku o godzinie 11.00 na terenach leśnych przy kompleksie sportowym w Czarnej Dąbrówce.