Czytaj więcej: Wiosenne sprzątania jeziora

W dniu 17 kwietnia 2021 roku wędkarze i straż rybacka koła PZW "Lipień" w Czarnej Dąbrówce posprzątali brzegi jeziora "Kopieniec" Średni i "Kopieniec" Duży. Poprawiono przejścia przez niebezpieczne miejsca. Bardzo cieszy mała ilość śmieci.

 

Czytaj więcej: Dziś 1055 rocznica chrztu Polski

14 kwietnia to data symbolicznie uznana jako rocznica chrztu Polski, która za sprawą przyjętej ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 656)  o ustanowieniu Święta Chrztu Polski, została wpisana w oficjalny kanon świąt narodowych.

 

Czytaj więcej: Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2007 roku dzień 13 kwietnia ustanowiony został Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

Czytaj więcej: Dzień Pracowników Służby Zdrowia

Państwa praca, to misja i pełna poświęceń służba. W tym wyjątkowym czasie nabiera ona szczególnego znaczenia. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie, które wkładacie w walkę o życie i zdrowie innych, za Wasz trud, poświęcenie, odwagę, cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Czytaj więcej: Życzenia Wielkanocne 2021

Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. W obecnej trudnej sytuacji Życzymy, aby święta były bezpieczne Dla Was i waszych Bliskich.

 

Czytaj więcej: Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2021” oraz „Piękna Wieś 2021”

Został ogłoszony konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2021”. Będzie to już 28. edycja Konkursu, realizowana w kategoriach „Wieś” i „Zagroda”.

 

Czytaj więcej: Zmarł Bronisław Baniak

10 marca br. na cmentarzu parafialnym w Jasieniu pochowano Bronisława Baniaka. W uroczystości pogrzebowej oprócz rodziny, znajomych, byłych uczniów i współpracowników wziął udział Jan Klasa, wójt gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Drodzy Sołtysi, 11 marca odchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji proszę przyjąć podziękowania za codzienną pracę na rzecz mieszkańców sołectw i rozwoju terenów wiejskich Gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na dostawę kruszywa i mieszanki betonowej

W dniu dzisiejszym, 8 marca 2021 roku podpisaliśmy umowy na dostawę kruszywa i mieszanki betonowej, które posłużą do remontu naszych dróg i budowy chodników.