Czytaj więcej: Żniwa w Gminie Czarna Dąbrówka

Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że tegoroczne żniwa przebiegają szybko i bez pogodowych trudności. W skali gminy ta wzmożona praca odbywa się na 8.449 ha  użytków rolnych, w których większość areału to zboża. Pierwsze dane o jakości i wydajności zbiorów są obiecujące i pomyślne. To dobre wiadomości dla przedsiębiorców rolnych, rolników i ich rodzin.

 

Czytaj więcej: Opieka wytchnieniowa- edycja 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce informuje że, Powiat Bytowski przystąpił do realizacji programu „Opieka wytchnieniowa- edycja 2020” w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi

 

Czytaj więcej: Realizacja projektu - Instalacja odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin...

Już od 8 czerwca 2020r. trwa procedura przetargowa prowadząca do wyłonienia Wykonawcy robót, zgodnie z opracowaną typową dokumentacją projektową dla każdej poszczególnej instalacji. Ze względu na to, iż wartość inwestycji przekracza tzw. próg unijny, procedury przetargowe są trudniejsze, czasochłonne i prowadzone równorzędnie dla trzech gmin.

 

Czytaj więcej: Uwaga! Komunikat!

Szanowni Państwo! Od 3 sierpnia 2020 r. rozpocznie się nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, co może zwiększyć liczbę osób odwiedzających urząd.  

 

Czytaj więcej: 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2020 r. obchodzić będziemy 76. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i plany. I choć nie możemy się spotkać aby wspólnie upamiętnić tą historyczną chwilę, to nadal pamiętamy.

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Święta Policji

W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy  Czarna Dąbrówka oraz własnym składamy wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Policji serdeczne życzenia z okazji „Święta Policji”.

 

Czytaj więcej:  XVI Sesja Rady Gminy Czarna Dąbrówka

Proponowany porządek XVI Sesji Rady Gminy Czarna Dąbrówka, która odbędzie się w dniu 20 lipca 2020 roku ( poniedziałek ) o godzinie 15.00 w Sali widowiskowej GCKiB w Czarnej Dąbrówce.

 

Czytaj więcej: Premia Inwestycyjna dla gminy Czarna Dąbrówka

Niemalże przez cały tydzień otrzymywałem telefony z prośbą o szczegóły wypowiedzi w Kurierze Bytowskim na temat artykułu ,,Premia Inwestycyjna".

 

Czytaj więcej: Urząd Gminy w akcji Gaszyn Challenge

W całym kraju organizowana jest pomoc dla dzieci z SMA, wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze na chore dzieci. Urząd Gminy Czarna Dąbrówka także włączył się do akcji GaszynChallenge by pomóc chorej Tosi na zakup drogiego leku.