Czytaj więcej: Planowane Inwestycje na 2021 rok

Przyjęty budżet na 2021rok pozwala na opracowanie szczegółowych planów pracy i wydatków. Na ostatniej Sesji Rady Gminy i uprzednio na Komisji Rozwoju przedstawiłem  „Program Inwestycyjny na 2021r”. 

 

Czytaj więcej: Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla rolników

Informujemy że od 1 lutego do 1 marca 2021 roku można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla rolników. Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien:

 

Czytaj więcej: Harmonogram odbioru odpadów 2021

Uwaga - Informujemy że poniżej na stronie zamieszczony został nowy Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Czarna Dąbrówka obowiązujący od 01.01.2021 do 31.12.2021 roku.

 

Czytaj więcej: Dofinansowanie dla strażaków z OSP

Miło nam poinformować, iż wniosek pn.: ”Podniesienie standardu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce” otrzymał dofinansowanie w ramach programu operacyjnego "FLOREK"

 

Czytaj więcej: Uwaga! Ważne!

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy jak: gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać lub straciłeś węch lub smak i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem - skontaktuj się z Twoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej!

 

Czytaj więcej: Usuwanie azbestu z terenu Gminy Czarna DąbrówkaGmina Czarna Dąbrówka zakończyła zadanie pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Czarna Dąbrówka – edycja 2019”, zrealizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”.

 

Czytaj więcej: Uwaga Rolnicy !!! zwrot podatku akcyzowego – II termin 2020

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka informuje, iż od 03 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku, przypada drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

 

Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020 Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

 

Czytaj więcej: Komunikat po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Czarnej Dąbrówce...

W środę 11 marca 2020 r. Wójt Gminy Czarna Dąbrówka zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas którego omówiono sytuację związaną z pojawianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19.  

 

Czytaj więcej: Komunikat

Z uwagi na zwiększoną ilość zachorowań oraz konieczność wprowadzenia zmian w związku z szerzeniem się zakażeń KORONAVIRUSEM obowiązuje do odwołania: