s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_fe7b9000e7c1433ddc79c8aa5f10082b.jpg

28.09.2019r. od godziny 15.00 przy jeziorze w Unichowie odbył się „Letni festyn z rybką w tle”. Najważniejszym celem imprezy było wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB oraz promocji i wzmocnienia znaczenia sektora rybnego.

Atrakcjami imprezy był występ zespołu Kaszubskiego „Niezabôtczi” z Jasienia,  pokaz kulinarny – zupa rybna wraz z degustacją, występy lokalnych artystów w tym Damiana Zander oraz młodych wokalistek z GCKiB Czarna Dąbrówka i z GOKu Kołczygłowy .

Nie zabrakło także konkursów, gier, zabaw i animacji dla dzieci, były stoiska z zabawkami oraz słodkim jedzeniem.

Podczas festynu odbył się także konkurs kulinarny na najsmaczniejszą  pastę lub sałatkę rybną, w którym zwyciężyły panie z KGW „Dębowianki” za sałatkę rybną „Dębowianka”

Gwiazdą festynu i główną atrakcją był koncert zespołu „Kubryk” z Ustki, a zakończeniem imprezy była zabawa taneczna przy muzyce „DJ Krisa”

Całość imprezy wraz z konkursami i animacjami dla dzieci zrealizowana była w ramach projektu „Letni jarmark z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym  „Rybactwo i Morze”.