s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_9e7ceb44834aa47afb15c5cd4bc9d0e0.jpg

Już oficjalnie możemy przekazać Sołectwu Rokity znakomitą informację. ,,Stowarzyszenie Rokitnik” reprezentowane przez Panią H. Krauze podpisało z Urzędem Marszałkowskim umowę na realizację budowy świetlicy wiejskiej.

Ze względu na rozległy charakter zabudowy dobrze by było aby taka placówka kultury umieszczona została w centrum miejscowości. Nie powiodły się negocjacje w celu nabycia gruntu przy placu zabaw. Jednak dzięki szczerej przychylności mieszkańca Rokit Pana T. Kłopotek taki grunt o pow. 10 arów pozyskano w eksponowanym miejscu przy samej remizie OSP.

Teren będzie posiadał spore miejsce parkingowe a więc będzie można ze świetlicy korzystać w szerszym zakresie. Projekt realizowany będzie z dofinansowaniem unijnym z Partnerstwem Dorzecza Słupi w ramach inicjatywy ,,LEADER”, objętego programem w zakresie ,, Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej w m. Rokity”.

Przetarg ogłoszony zostanie w m-cu maju a zakończenie budowy w bieżącym roku. Obiekt przylegał będzie bezpośrednio od drogi powiatowej do remizy OSP. Znajdować się tu będą: sala główna, zaplecze kuchenne, WC damskie, męskie, magazynek, komunikacja przejść. Elewacja wykonana zostanie w stylu szachulcowym , nawiązując do kultury regionu.

Na przełomie m-cy czerwiec, sierpień dokonany zostanie remont przyległego obiektu OSP. Budynek zostanie ocieplony z wymianą pokrycia dachowego, montażem pompy ciepła. Jest to realizacja unijnego projektu termomodernizacji.