bf6ac64a3289afc37abef80ea8447122.png

W wyniku przeprowadzonej procedury o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Czarna Dąbrówka”

obejmującego wykonanie pac w zakresie demontażu, odbioru, zabezpieczenia, załadunku i transportu na przystosowane do tego celu składowisko odpadów zawierających azbest, zajmie się firma ECO-POL Sp. z o. o. z Pruszcza, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę 43 784,97 zł.

Na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Czarna Dąbrówka” (edycja 2021), decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Gmina Czarna Dąbrówka otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu w formie dotacji do kwoty 31 982,85 zł. Przedmiotowy wniosek został złożony w ramach konkursu pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2019)”. Pozostałe koszty sfinansowane zostaną ze środków właścicieli nieruchomości zakwalifikowanych do realizacji zadania. Szacuje się, iż koszt ten będzie stanowić około 26 -27 % całkowitego kosztu usunięcia wyrobów zawierających azbest z terenu danej nieruchomości.

Na podstawie złożonych przez właścicieli nieruchomości deklaracji, planuje się usunięcie z terenu gminy Czarna Dąbrówka ok. 90 ton odpadów zawierających azbest.

Zakończenie realizacji przedsięwzięcia planuję się do dnia 31 sierpnia 2022 roku.

Wszyscy mieszkańcy, którzy zadeklarowali udział w realizacji zadania, zobowiązani są dokonać we własnym zakresie zgłoszenia robót budowlanych związanych z demontażem  wyrobów zawierających azbest w Wydziale Architektoniczno - Budowlanym Starostwa Powiatowego w Bytowie.

W przypadku jakichkolwiek pytań można kontaktować się z Urzędem Gminy Czarna Dąbrówka pod nr tel. 59 8212643 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

-