kondolencje0.jpg

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. W imieniu władz samorządowych składamy wyrazy szczerego współczucia po stracie samorządowca, który większość swojego życia poświęcił sprawom Małej Ojczyzny.

Łączymy się w głębokim bólu z Rodziną, Bliskimi, Współpracownikami Pawła Adamowicza oraz wszystkimi, których poruszyła tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska.

To niewyobrażalna i niewytłumaczalna tragedia, wielka, niepowetowana strata, wielki cios dla nas wszystkich.

W obliczu wielkiej tragedii do jakiej doszło podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, gdzie na scenie przed Światełkiem do Nieba, zaatakowany został śmiertelnie prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz, kierujemy do gdańszczan i gdańskiego samorządu najszersze kondolencje.

Wyrazy głębokiego współczucia kierujemy szczególnie do rodziny, bliskich, przyjaciół i współpracowników Pana Prezydenta. Słowa solidarności i wsparcia przekazujemy również wszystkim mieszkańcom Gdańska, którzy stracili wspaniałego człowieka, wieloletniego włodarza miasta, tworzącego przyjazne, otwarte, nowoczesne europejskie miasto.

Rola Pawła Adamowicza w rozwoju Gdańska jest nie do przecenienia, był świetnym samorządowcem i wspaniałym człowiekiem. Otoczmy go modlitwą.

.

Wójt Gminy Jan Klasa

Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Naderza

adamowicz_www2.jpg