s_800_532_16777215_01_cache_klixok2watermark_4e4dfcf3105e9e90f0f9cccba7464ac5.jpg

W dniu 22.11.2018 r. o godz. 16.30 dyżurny SKKP w Bytowie otrzymał zgłoszenie o pożarze sortowni ziemniaków w Mikorowie. Z informacji uzyskanych od pracowników wynikało iż wewnątrz płonącej hali znajduje się jeden z pracowników sortowni.

Na miejsce akcji zadysponowano  OSP Mikorowo, OSP Czarna Dąbrówka oraz JRG Bytów. Przybyła na miejsce jednostka z Mikorowa rozpoczęła działania gaśnicze, a OSP Czarna Dąbrówka rozpoczęła działania w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu zlokalizowania osoby poszkodowanej. Przeszukanie obiektu nie przyniosło rezultatu. Jednocześnie na miejsce działań kierujący akcja zadysponowało dodatkowe siły i środki w postaci: OSP Jasień, Rokity, Nożyno oraz Rokiciny. Rozprzestrzeniający się ogień wymagał dużej ilości wody. Właściciel obiektu zadysponował będąca na wyposażeniu  gospodarstwa cysternę z woda. W trakcie prowadzonych działań została zlokalizowana osoba poszkodowana, która po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy został przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Całość działań na szczęście było elementem realizacji ćwiczeń jednostek OSP z terenu gminy Czarna Dąbrówka w oparciu o siły WBO -pluton POŻAR. Po zakończonych ćwiczeniach Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie st. Kpt. Fryderyk Mach dokonał podsumowania całości podejmowanych działań. Ćwiczeniom przyglądali się: Prezes ZGm ZOSP RP Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa, Przewodniczący Rady Gminy Czarna Dąbrówka Tomasz Naderza oraz Komendant Gminny OSP Andrzej Rusiecki.