43c9493623924c9e87142ff7b6f18ac3.jpg

Tysiące Kaszubów z różnych zakątków regionu przybyło do Sianowa, by wspólnie modlić się u stóp swojej Królowej. Uroczystej sumie pontyfikalnej przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Uroczystości odpustowe potrwają do poniedziałku, 26 lipca.

Pieszo, na rowerach czy autokarami - wierni z całego Pomorza przybyli do Sianowa, aby wspólnie modlić się u stóp Królowej Kaszub. Plac pielgrzymkowy był pełen - inaczej niż przed rokiem, gdy z powodu pandemii odwołano kilka pielgrzymek. Najliczniejsza grupa przybyła z Chmielna i Wygody - aż tysiąc osób. Z Sierakowic do Sianowa podążyło 730 pielgrzymów a z Gowidlina 176. Do sanktuarium przybyła również szósta pielgrzymka biegowa z Rokit w której uczestniczyło czworo naszych sportowców.

W wielkim odpuście Sianowskim jak co roku uczestniczyło dużo mieszkańców naszej parafii i gminy Czarna Dąbrówka, których duża grupa przyłączała się do pielgrzymek z Gowidlina oraz Sierakowic w której uczestniczyła również orkiestra Dęta z Jasienia. Spora też grupa naszych parafian postanowiła pielgrzymować samodzielnie na rowerach i pieszo.

Kolejne dni Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub poświęcone będą modlitwom rodziców i dzieci, zakochanych i narzeczonych, bractw i stowarzyszeń religijnych, kapłanów czy rolników.

Czytaj Więcej>>