Czytaj więcej: Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Dnia 07.12.2019r. o godzinie 13:00 w Gminnych Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Na spotkanie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Czarnej Dąbrówce zaprosił wolontariuszy ze szkół podstawowych z gminy Czarna Dąbrówka, oraz wolontariuszy ze szkół średnich.

 

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wszystkim Wolontariuszom i Wolontariatkom, którzy swoimi czynami wspierają bezinteresownie działaniem samorządu składam wyrazy najwyższej wdzięczności. Na Państwa ogromne zaangażowanie w działania, jakie są podejmowane dla dobra lokalnej społeczności trudno pozostać obojętnym.

 

Czytaj więcej: Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

 

Czytaj więcej: Rekrutacjia do Wolontariatu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył rekrutację mającą na celu pozyskanie i zachęcenie uczniów szkół podstawowych ( klasy 4-8) z terenu całej gminy do aktywności w Wolontariacie, działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce.

 

Czytaj więcej: Szlak kajakowy na rzece Łupawa

Od 5 lat ważyły się losy projektu budowy infrastruktury i otwarcia szlaku kajakowego na rzece Łupawa. W początkowej fazie projektu w procesie koncepcji i projektowania udział brało 7 gmin. Determinacja i wytrwałość w ostatecznej formie zaowocowała w gminach Czarna Dąbrówka i Potęgowo. 

 

Czytaj więcej: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Od 1 grudnia 2019r. w Gminie Czarna Dąbrówka realizowany będzie Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Program zapewnia usługę asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, dedykowaną osobom niepełnosprawnym o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Czytaj więcej: Dzień Pracownika Socjalnego 2019

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim Pracownicom Socjalnym składam wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.

 

Czytaj więcej: Zakup nowego autobusu

Wczoraj w godzinach wieczornych dotarł do nas długo oczekiwany zakup‐ autobus. Wróciliśmy w ten sposób do pełnej mobilności i spełnienia naszych potrzeb wycieczkowych dla szkół, seniorów, sportowców na zawody. Kilkudziesięcioletni "autosan" odchodzi na zasłużoną "emeryturę".

 

Czytaj więcej: Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych

Gmina Czarna Dąbrówka od października 2019r. oferuje pomoc pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Oferta ta powstała w ramach wdrażania rekomendacji - opartych o analizę poszczególnych obszarów działalności pod kątem dostępności dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami