s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_fd358ab127464b8560bb99b9a2201a83.jpg

Z marzeń, potrzeb i ciężkiej pracy w powiecie bytowskim powstała jedna z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego w Polsce. Uczniowie będą mogli korzystać między innymi z pracowni elektroniki i elektryki samochodowej, diagnostyki pojazdów i obsługi silników, maszyn CNC, budowlanej, spawalniczej oraz obórki plastycznej.

Na ich potrzeby przygotowano też trzy sale wykładowe. Co najważniejsze, o kształcie Centrum Edukacji Zawodowej decydowały potrzeby przedsiębiorców, a wielu z nich aktywnie uczestniczyło w jego tworzeniu. Wszyscy mamy świadomość, że z jednej strony na rynku pracy brakuje fachowców, z drugiej młodzi ludzie chcieliby móc liczyć na możliwość zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły. Gwarantem jednego i drugiego jest odpowiedni poziom kształcenia. Jestem przekonany, że w takim miejscu, przy nowoczesnym sprzęcie i świetnej kadrze, uda się to osiągnąć. Sama budowa nowego obiektu kosztowała 12 mln złotych. Całość to 21 mln złotych. To oczywiście nie jedyne pieniądze, które inwestujemy w edukację i przyszłe pokolenia. Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli bez cienia wątpliwości powiedzieć „to była jedna z najlepszych decyzji”. Dziękuję wszystkim, którzy się do jej podjęcia przyczynili, którzy nas wspierali i którzy uczestniczyli w realizacji.

Zadanie nie było łatwe, ale kiedy tak wielu zaangażowanych i mądrych ludzi zabiera się do pracy muszą być pozytywne efekty! Wszystkim uczniom życzę, aby w murach nowej placówki rozwijali się najlepiej jak to możliwe i wykorzystali swoją szansę.