s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_01833303433adf028b80c1f5da28e350.jpg

W tym tygodniu Pomorski Związek Piłki Nożnej wyznaczył dwa terminy rozegrania meczy ligowych na 17 i 20 kwietnia. Drużyny z naszej gminy rozegrały swoje mecze 17 kwietnia. Występujący w klasie „B” WKS Nożyno grał w Studzienicach z miejscową Kaszubią II.

Piłkarze z Nożyna musieli uznać wyższość gospodarzy i przegrali 10:1 (5:0). Bramkę honorową dla WKS w 62 min. zdobył Dominik Lalik.

Skład WKS :  Marcin Lis – Damian Czarnowski, Kacper Megier, (88 min. Dawid Dawidowski), Jacek Trąbka (62 min. Jakub Gostomski), Paweł Czaja ( 46 min. Jacek Majka), Aureliusz Czarnowski, Adrian Czarnowski, Emilian Czarnowski, Dominik Lalik (67 min. Karol Malek), Piotr Majewski, Aleksander Malek  - trener Marcin Heron. Kolejny mecz WKS rozegra u siebie 27 kwietnia z Błękitnymi Motarzyno.

Drużyna GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka, klasa „A” swój mecz rozegrała na swoim boisku a przeciwnikiem był zespół Orkana Gostkowo. W rundzie jesiennej Orkan pokonał GTS u siebie 2:1. W środę gospodarze z powodu kontuzji wystąpili bez kilku kluczowych zawodników, mimo tego rozegrali dobry mecz i zremisowali 1:1 (0:0) kończąc zwycięską passę  w rundzie wiosennej. Na pocieszenie dla gospodarzy jest to już 11 mecz bez porażki. Piłkarze z Czarnej Dąbrówki powinni zainkasować trzy punkty lecz wykazali się wyjątkową nieskutecznością trafiając kilkakrotnie w słupki, poprzeczki i posyłając piłkę w dogodnych sytuacjach obok bramki. Do tego jak już wyglądało, że piłka musi wpaść do bramki to na przeszkodzie stawał bramkarz gości, który miał swój dzień. W końcówce meczu gospodarze rzucili się na przeciwnika całym zespołem i” nadziali” się na kontrę, która powinna zakończyć się bramką dającą zwycięstwo Orkanowi. Tym razem na przeszkodzie stanął  bramkarz GTS , Bartłomiej Trawicki  broniąc strzał napastnika gości. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Drużyna GTS utrzymała drugie miejsce w tabeli i następny mecz rozegra na wyjeździe  z GKS Kołczygłowy  w niedzielę 28 kwietnia.

GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka -  Orkan Gostkowo   1:1  (0:0)

Bramka dla GTS : 62 min. Patryk Ostrowski.

Skład GTS : Bartłomiej Trawicki- Adam Osowski, Oskar Cierzan, Grzegorz Lejk, Michał Biernat, Paweł Duszkiewicz, Mateusz Ostrowski, Patryk Wolski, Dawid Wdowczyk, Jakub Gralak (73 min. Kamil Malek), Patryk Ostrowski. Na ławce : Arkadiusz Syldatk, Maciej Finster – trener T. Gralak.

 

W sobotę 20 kwietnia drużyna juniora F1 (rocznik 2010i młodsi) GTS GR Bieliński rozegra swój pierwszy turniej ligowy w Bytowie. Przeciwnikami GTS będą drużyny U-2 Bytów, Kaszubii Studzienice i AP Przechlewo. Początek turnieju o godz. 10.00.

Opracował Tadeusz Gralak

Czytaj Więcej>>