s_800_532_16777215_01_cache_klixok2watermark_34c16524f0845453df89baec0476683b.jpg

W dniu wczorajszym na zaproszenie Zarządu GTS Czarna Dąbrówka przy współpracy z GCKiB do Czarnej Dąbrówki zawitała Mobilna Akademia Młodych Orłów. Jest to nowa inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej polegająca na prowadzeniu Bezpłatnych Szkoleń dla trenerów, instruktorów, nauczycieli, animatorów i wszystkich zainteresowanych piłką nożna.

Szkolenie prowadzili trenerzy sztabu szkoleniowego MAMO : Arkadiusz Janor i Rafał Karczmarczyk.

Szkolenie składało się z trzech części:

  1. Zajęcia teoretyczne „ Indywidualizacja i szczegółowość”
  2. Trening pokazowy  „ Doskonalenie uderzeń piłki wewnętrzną częścią stopy”

III. Gra selekcyjna „ Identyfikacja i monitoring lokalnych talentów”.

W szkoleniu  wzięło udział 19  trenerów, instruktorów, nauczycieli i animatorów sportu z terenu gminy i powiatu bytowskiego. Dodatkowo w zajęciach praktycznych i grach selekcyjnych uczestniczyło prawie 40 zawodników z klubów sportowych naszego powiatu. Byli to zawodnicy wyselekcjonowani i zaproszeni przez trenerów prowadzących. GTS reprezentowali zawodnicy : rocznik 2009 – Filip Gellert, Przemek Witka, Maciej Gruchała., rocznik 2008 -  Dawid Stenka i Dominik Wenta, rocznik 2007 -  Gracjan Galus, Bartłomiej Galus, Hubert Witka, Tomasz Dróżdż.

Szkolenie było przeprowadzone na wysokim poziomie i spotkało się z  pozytywnym odbiorem szkoleniowców i dzieciaków, którzy dodatkowo byli zadowoleni bo znaleźli się w notesach trenerów związkowych.

Działacze GTS dziękują trenerom związkowym za przyjęcie zaproszenia i przyjazd do Czarnej Dąbrówki. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz. Osobne podziękowania dla GCKiB Cz. Dąbrówka za pomoc przy organizacji szkolenia.

Opracował : Tadeusz Gralak

Czytaj Więcej>>