Czytaj więcej: XXIX Ogólnopolski Bieg Orłów

Zapraszamy wszystkich miłośników i amatorów biegania na XXIX Biegu Orłów, który odbędzie się tradycyjnie 3 maja 2019 roku w Czarnej Dąbrówce. Głównym celem XXIX Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

 

Czytaj więcej: Grali ze zmiennym szczęściem

W tym tygodniu Pomorski Związek Piłki Nożnej wyznaczył dwa terminy rozegrania meczy ligowych na 17 i 20 kwietnia. Drużyny z naszej gminy rozegrały swoje mecze 17 kwietnia. Występujący w klasie „B” WKS Nożyno grał w Studzienicach z miejscową Kaszubią II.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie sportowego weekendu

Bogaty w wydarzenia sportowe z udziałem naszych sportowców był ostatni weekend. W sobotę 13 kwietnia drużyna juniora E2 GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka udała się do Słupska na swój pierwszy turniej ligowy.

 

Czytaj więcej: XIV Wojewódzki Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

14 kwietnia 2019 roku  w Linii  odbył się XIV Wojewódzki Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w którym uczestniczyli nasi biegacze.

 

Czytaj więcej: Sportowe zapowiedzi na weekend

Zbliża się kolejny pracowity sportowy weekend naszych sportowców. W sobotę 13 kwietnia swoje mecze rozegrają drużyny juniorów GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka. Jako pierwsi o godzinie 10.00 w Słupsku na stadionie Gryfa Słupsk drużyna E2 (rocznik 2009 i mł.) rozegra pierwszy turniej ligowy klasy „O”.

 

Czytaj więcej: Grand Prix Ustki - Bieg I Henryka De Lubicz Szeliskiego

W sobotę 6 kwietnia 2019 roku odbył się I bieg „Henryka De Lubicz Szeliskiego” w ramach cyklu II Grand Prix Ustki w biegach. Dopisała pogoda i zawodnicy, którzy osiągnęli świetne wyniki.

 

Czytaj więcej: Weekendowe wyniki naszych sportowców

Nasi sportowy weekend rozpoczęli od udziału biegaczy z Rokit w XIII Biegu Gryfa w Parchowie. Relacja i wyniki podane osobno. Pod biegaczach do rywalizacji przystąpili młodzi piłkarze GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Towarzyskie Zawody Spławikowe - memoriał im. Macieja Klonowskiego

7.04.2019 na jeziorze Kopieniec Duży w Czarnej Dąbrówce rozegrano Towarzyskie Zawody Spławikowe - Memoriał im. Macieja Klonowskiego. Szesnastu wędkarzy z Kół PZW Bytów, "Sum" Kołczygłowy. "Karaś" Miastko, "Moczykij" Ustka i "Lipień" Czarna Dąbrówka rywalizowało po raz pierwszy w memoriale imienia Macieja Klonowskiego.