b59b7db36c4a3fe900db0cfbb8fb6839.jpeg

Niedziela 16.09.2018 r. była bardzo pracowita dla strażaków z OSP Czarna Dąbrówka. Około godz. 13.00 zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem ratowniczo-gaśniczym do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Nowe Karwno.

Jednocześnie Dyżurny SK PSP w Bytowie zadysponował do działań jednostkę OSP Mikorowo oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce działań pożarem objęty był obszar około 30 m2. Utrudnieniem w działaniach był fakt, iż pożarem objęta była podziemna strefa torfowa. Po ugaszeniu pożaru poszycia leśnego skupiono się na gaszeniu torfowiska przy pomocy lancy gaśniczej będącej na wyposażeniu OSP Czarna Dąbrówka . Dzięki szybkiej interwencji pożar został szybko opanowany. Po zakończonych działaniach jednostki zostały skierowane do miejsc stacjonowania.

W momencie dojazdu zastępu do remizy Dyżurny SK PSP w Bytowie poinformował dowódcę wozu o wypadku drogowym na trasie Kozy - Kotuszewo i wydał polecenie o natychmiastowym udaniu się w rejon działań. Po przybyciu na miejsce działania ratownicze prowadziła już zastęp PSP Bytów. W czasie prowadzonych czynności ratowniczych okazało się, iż z niewyjaśnionych przyczyn doszło do czołowego zderzania samochodu osobowego z motorowerem. Kierowca jednośladu wymagał natychmiastowej pomocy medycznej.

Będący przejazdem na miejscu lekarz oraz Zespół Ratownictwa Medycznego podjęli decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Gdańsku. Kierująca samochodem osobowym nie odniosła żadnych obrażeń.

Przyczyny wypadku bada Policja.