Czytaj więcej: Kolizja na trasie Sieromino - Łupawsko

W dniu 03.12.2018 roku o godz. 13.05 nasza jednostka został zadysponowana do kolizji drogowej na trasie Sieromino-Łupawsko. Z informacji uzyskanych od dyżurnego SK PSP w Bytowie wynikało, iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem, a pomocy medycznej potrzebuje jedna osoba.

 

Czytaj więcej: Kolizja samochodu ciężarowego w Czarnej Dąbrówce…o krok od tragedii

W dniu 26.11.2018r. około godz. 7.40 doszło do kolizji samochodu ciężarowego w miejscowości Czarna Dąbrówka. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i chodnik po czym uderzały w płot oraz słup energetyczny.

 

Czytaj więcej: Pożar sortowni ziemniaków w Mikorowie

W dniu 22.11.2018 r. o godz. 16.30 dyżurny SKKP w Bytowie otrzymał zgłoszenie o pożarze sortowni ziemniaków w Mikorowie. Z informacji uzyskanych od pracowników wynikało iż wewnątrz płonącej hali znajduje się jeden z pracowników sortowni.

 

Czytaj więcej: Działania medyczne w Czarnej Dąbrówce

W dniu 10.11.201r. tuż po godz. 13.00 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia w Czarnej Dąbrówce. Zanim jednak zainicjowano alarmowanie w jednym z bloków mieszkalnych w Czarnej Dąbrówce trwają już akcja ratunkowa.

 

Czytaj więcej: Bijemy Rekord w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym również dniu już cyklicznie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje w całej Polsce bicie rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

 

Czytaj więcej: Uroczyste wręczenie sztandaru jednostce OSP w Czarnej Dąbrówce

W dniu 06 października 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce. Uroczystości rozpoczął przemarsz  z centrum miejscowości do kościoła parafialnego na mszę świętą w trakcie której ks. Proboszcz Antoni Stranc poświęcił nowy sztandar.

 

Czytaj więcej: Pożar w zakładzie

W dniu 19.09.2018 r. Nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach dla jednostek PSP i OSP wchodzących w skład Wojewódzkiej Brygady Odwodowej. Ćwiczenia odbyły się w zakładzie INFOTECH w Wygodzie gm. Parchowo.

 

Czytaj więcej: Pożar i wypadek - czyli cieżka niedziela strażaków

Niedziela 16.09.2018 r. była bardzo pracowita dla strażaków z OSP Czarna Dąbrówka. Około godz. 13.00 zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem ratowniczo-gaśniczym do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Nowe Karwno.

 

Czytaj więcej: FUNDUSZ SPRAWIEDLIWOŚCI

W dniu 12.09 2018 r.  w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego w ramach realizacji zadania ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwość.

 

Czytaj więcej: Zdarzenie drogowe na trasie Rokity-Rokiciny

11.09.2018 roku tuz po godz. 7.00 na trasie Rokity-Rokiciny kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn wjechała do rowu. N miejsce zadysponowano zastęp OSP Rokity, OSP Czarna Dąbrówka i PSP Bytów.