Czytaj więcej: Bijemy Rekord w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym również dniu już cyklicznie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje w całej Polsce bicie rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

 

Czytaj więcej: Uroczyste wręczenie sztandaru jednostce OSP w Czarnej Dąbrówce

W dniu 06 października 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce. Uroczystości rozpoczął przemarsz  z centrum miejscowości do kościoła parafialnego na mszę świętą w trakcie której ks. Proboszcz Antoni Stranc poświęcił nowy sztandar.

 

Czytaj więcej: Pożar w zakładzie

W dniu 19.09.2018 r. Nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach dla jednostek PSP i OSP wchodzących w skład Wojewódzkiej Brygady Odwodowej. Ćwiczenia odbyły się w zakładzie INFOTECH w Wygodzie gm. Parchowo.

 

Czytaj więcej: Pożar i wypadek - czyli cieżka niedziela strażaków

Niedziela 16.09.2018 r. była bardzo pracowita dla strażaków z OSP Czarna Dąbrówka. Około godz. 13.00 zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem ratowniczo-gaśniczym do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Nowe Karwno.

 

Czytaj więcej: FUNDUSZ SPRAWIEDLIWOŚCI

W dniu 12.09 2018 r.  w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego w ramach realizacji zadania ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwość.

 

Czytaj więcej: Zdarzenie drogowe na trasie Rokity-Rokiciny

11.09.2018 roku tuz po godz. 7.00 na trasie Rokity-Rokiciny kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn wjechała do rowu. N miejsce zadysponowano zastęp OSP Rokity, OSP Czarna Dąbrówka i PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: 70 lecie OSP Jasień

18 sierpnia 2018 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu obchodziła swój  jubileusz 70 – lecia istnienia. O godzinie 16.00 na placu przy remizie pojawiły się wszystkie jednostki straży pożarnych z terenu gminy Czarna Dąbrówka, zaproszeni gości oraz mieszkańcy.

 

Czytaj więcej: Pożar pomieszczeń piwnicznych budynku mieszkalnego w Czarnej Dąbrówce.

11.08.2018 r. około godz. 02.00 w nocy dyżurny SK PSP w Bytowie przyjął zgłoszenie o silnym zadymieniu w budynku mieszkalnym. Natychmiast na miejsce działań skierowane zostały dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka (GBARt, GBA).

 

Czytaj więcej: Pożar kotłowni piekarni w Czarnej Dąbrówce

08.08.2018 r. tuż po godz. 01.00 w nocy Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni piekarni w Czarnej Dąbrówce.

 

Czytaj więcej:  Zdarzenie drogowe na trasie Rokity-Rokiciny

W nocy 02.08.2018 r. nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na trasie Rokity-Rokiciny. Z informacji uzyskanych od Dyżurnego SK w Bytowie wynikało iż doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z drzewem.