Czytaj więcej: 15 i 16 lutego obowiązuje żałoba narodowa

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego, premiera Polski w latach 1991–1992, prezydent RP Andrzej Duda zarządził żałobę narodową 15 i 16 lutego 2019 r. Zakończy się ona w sobotę o godz. 19.00. Pogrzeb byłego premiera odbędzie się w sobotę, 16 lutego.

 

Czytaj więcej: Szkolenie o niższych składkach w Bytowskim ZUS

Szanowni Państwo, bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone uldze na start, preferencyjnym składką oraz małej działalności gospodarczej organizuje 21 lutego 2019 r. Inspektorat ZUS w Bytowie.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie Naboru Wniosków o Dofinasowanie Działań Profilaktycznych na 2019r.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnej Dąbrówce ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie projektów w zakresie profilaktyki uzależnień na rok 2019.

 

Czytaj więcej: Zarządzenie Wójta Gminy Czarna Dąbrówka

Zarządzenie Nr 9/2019 Wójta Gminy Czarna Dąbrówka  z dnia 24 stycznia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących nadania statutów sołectwom Gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze. 

 

Czytaj więcej: Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2019 roku.

Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy

 

Czytaj więcej: Żałoba na terenie województwa pomorskiego

Wojewoda Pomorski ogłasza żałobę na terenie województwa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej - podjął decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.

 

Czytaj więcej: IV Sesja Rady Gminy Czarna Dąbrówka

 Proponowany porządek IV Sesji Rady Gminy Czarna Dąbrówka, która odbędzie się w dniu 21 stycznia 2019 roku (poniedziałek) w sali narad Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Informacja o polowaniach

Informuję mieszkańców Sołectw Gminy Czarna Dąbrówka, iż zgodnie z zaleceniami Ministra Środowiska, Głównego Lekarza Weterynarii oraz Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych na terenie Naszej Gminy w dniach: 13, 14, 15, 19 oraz 26 stycznia 2019r., odbędą się dodatkowe polowania zbiorowe.

 

Czytaj więcej: Harmonogram rozdawania paczek żywnościowych

Drodzy mieszkańcy Gminy Czarna Dąbrówka, uprzejmie  informujemy, że wydawanie Paczek Żywnościowych z Banku Żywności Podprogram 2018 odbędzie się w  Sali Ludowej w Nożynie w dniach od 16 do 18 stycznia 2019 r.