Czytaj więcej: Usuwanie azbestu – nabór wniosków do edycji 2019

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka, zaprasza zainteresowanych Mieszkańców gminy do składania wniosków o zakwalifikowanie nieruchomości do ProgramuUsuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”.

 

Czytaj więcej: Konkurs - Na Wsi Najlepiej

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.

 

Czytaj więcej: Zdrowa kuchnia = zdrowi më - warsztaty kulinarne oraz dietetyczne

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Barwy Rokit we współpracy z Referatem Programów Unijnych Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka realizuje projekt pt.: „Zdrowa kuchnia = zdrowi më - warsztaty kulinarne oraz dietetyczne” współfinansowany ze środków EFRROW

 

Czytaj więcej: Dobry Start

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

 

Czytaj więcej: Kondolencje z powodu śmierci ojca ks. Antoniego Stranc

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ojca księdza proboszcza Antoniego Stranc. Łącząc się w bólu z Księdzem Proboszczem, składamy najszczersze wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci ojca.

 

Czytaj więcej: Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej w Rokitach

Stowarzyszenie Siła Dębu, działające na rzecz osób z niepełnosprawnością, składa podziękowania dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców za pełne poświęcenia zaangażowanie w zbiórkę środków dla naszych podopiecznych w ramach prowadzonej przez szkołę akcji „POMAGAM”.

 

Czytaj więcej: Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2019” oraz „Piękna Wieś 2019”

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2019" oraz „Piękna Wieś 2019”. W tym roku w etapie gminnym, komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

 

Czytaj więcej: Wielkie Rybobranie 2019

W dniu 8 czerwca 2019 roku nad jeziorem wiejskim w Czarnej Dąbrówce odbyła się XVI integracyjna impreza dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie 2019”. W wędkowaniu uczestniczyły 23 osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym i tym już całkiem dorosłym – życzymy zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.  Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia.