Czytaj więcej: Wielkie Rybobranie 2019

W dniu 8 czerwca 2019 roku nad jeziorem wiejskim w Czarnej Dąbrówce odbyła się XVI integracyjna impreza dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie 2019”. W wędkowaniu uczestniczyły 23 osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym i tym już całkiem dorosłym – życzymy zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.  Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia.

 

Czytaj więcej: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Szanowni Rodzice Zastępczy - 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania drugiego człowieka. Wyrażamy również szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.  

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Działacza Kultury

Kultura będąc ważną strefą aktywności człowieka, wzbogaca jego codzienność. Jednocześnie jest impulsem do działania – pobudza i rozwija. Z okazji Dnia Działacza Kultury pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem i pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę naszego regionu.

 

Czytaj więcej: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w gminie Czarna Dąbrówka

W dniu 27 maja 2019 roku przeprowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami firmy „Energa Oświetlenie” na temat współpracy inwestycyjnej w zakresie rozbudowy sieci oświetlenia ulicznego na najbliższe lata.

 

Czytaj więcej: Dzień Samorządowca 2019

Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Samorządowca pracownicom wszystkich szczebli administracji samorządowej oraz jednostek samorządowych, składamy najserdeczniejsze życzenia wieku sukcesów zawodowych, satysfakcji z realizacji zadań podejmowanych dla dobra społeczności lokalnej.

 

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny do Francji

Pozwolę sobie jeszcze raz wrócić pamięcią do pobytu naszej dużej, rodzinnej grupy we Francji. Nie można przecież zapomnieć, że oprócz uczestniczenia w działaniach jakie zaplanowali dla nas Francuscy przyjaciele był też czas na wręczanie nagród i zabawę.

 

Czytaj więcej: Pierwsi uczestnicy projektu „e–Mocni” w gminie Czarna Dąbrówka

W czwartek, 16 maja br. pierwszych sześciu uczestników rozpoczęło udział w bezpłatnych szkoleniach, organizowanych w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” w naszej gminie. 

 

Czytaj więcej: Powrót z edukacyjnego wyjazdu do Francji

Dobiegł końca kilku dniowy wyjazd do partnerskiej Gminy Pontgibaud we Francji. Tym razem zaproszenie otrzymały całe rodziny z czego bardzo chętnie skorzystaliśmy. Najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku a najstarszy był grubo po 60-tce. Był to wspaniały, integracyjny i pouczający wyjazd mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka oraz partnerów i sympatyków stowarzyszenia Loko-motywa.