Czytaj więcej: Zawiadomienie dotyczące kontroli opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb)

Wójt Gminy Czarna Dąbrowka działając na podstawie art. 9u ust. 1, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, informuje, że od dnia 12 sierpnia 2019 r. na terenie gminy Czarna Dąbrowka będą przeprowadzane kontrole w zakresie prawidłowego opróżniania zbiorników bezodpływowych za okres od dnia 01 stycznia 2019r.

 

Czytaj więcej: Prośba o pomoc

Nasza koleżanka Kinga Szlendakowska z Rady LGD PDS potrzebuje pomocy. Od jakiegoś czasu walczy z oponiakiem mózgu, przeszła już trzy operacje, a niedawno okazało się że jej młodszy syn Tomek także zachorował na nowotwór złośliwy.

 

Czytaj więcej: 75. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”.

 

Czytaj więcej: 100 lat Polskiej Policji Państwowej

Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. W ustawie zapisano, że „Policja jest państwową organizacją służby bezpieczeństwa oraz organem wykonawczym władz państwowych  i samorządowych i ma za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.”

 

Czytaj więcej: Wielki Odpust Sianowski 2019

Tysiące Kaszubów przybyły w niedzielę do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Wszystko w związku z rozpoczynającym się lipcowym odpustem Matki Boskiej Szkaplerznej. Uroczystości odpustowe potrwają jeszcze do poniedziałku 29 lipca.

 

Czytaj więcej: Usuwanie azbestu – nabór wniosków do edycji 2019

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka, zaprasza zainteresowanych Mieszkańców gminy do składania wniosków o zakwalifikowanie nieruchomości do ProgramuUsuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”.

 

Czytaj więcej: Konkurs - Na Wsi Najlepiej

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.

 

Czytaj więcej: Zdrowa kuchnia = zdrowi më - warsztaty kulinarne oraz dietetyczne

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Barwy Rokit we współpracy z Referatem Programów Unijnych Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka realizuje projekt pt.: „Zdrowa kuchnia = zdrowi më - warsztaty kulinarne oraz dietetyczne” współfinansowany ze środków EFRROW

 

Czytaj więcej: Dobry Start

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.