Czytaj więcej: PRAWDA BRONI SIĘ SAMA

Po przeczytaniu i przeanalizowaniu artykułu (Dz.B. z dnia 25.10.2019r.  ,,Wójt Klasa bez…”) bezspornie stwierdzam, iż ma on ewidentnie tendencyjną konstrukcję. Pisząca zadała sobie dużo trudu by przelać tu mnóstwo złośliwości, naprowadzających nieprawdziwych stwierdzeń i sugestii.

 

Czytaj więcej: GDZIE ,,KLUB”- GDZIE ,,KOMITET”

Po raz wtóry Panowie z Zarządu Klubu GTS starają się udowodnić swoje racje poprzez negatywną kampanie wśród młodzieży ,,piłkarskiej” i rodziców przenosząc ją na media, ze szczególnym naciskiem personalizując ją w moim kierunku. W niczym mnie to nie dziwi i nie jest żadnym zaskoczeniem.

 

Czytaj więcej: Zakup nowego autobusu

Wczoraj w godzinach wieczornych dotarł do nas długo oczekiwany zakup‐ autobus. Wróciliśmy w ten sposób do pełnej mobilności i spełnienia naszych potrzeb wycieczkowych dla szkół, seniorów, sportowców na zawody. Kilkudziesięcioletni "autosan" odchodzi na zasłużoną "emeryturę".

 

Czytaj więcej: Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych

Gmina Czarna Dąbrówka od października 2019r. oferuje pomoc pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Oferta ta powstała w ramach wdrażania rekomendacji - opartych o analizę poszczególnych obszarów działalności pod kątem dostępności dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

 

Czytaj więcej: Wybory w Gminie Czarna Dąbrówka

W gminie Czarna Dąbrówka do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu uprawnionych było 4 490 mieszkańców. Mieszkańcy gminy i głosowali w jednym z 5 obwodów. Frekwencja w całej gminie wyniosła tylko 51,18 %  w tym ważnych głosów do sejmu oddało 2297 mieszkańców a do senatu 2288 uprawnionych do głosowania.

 

Czytaj więcej: Życzenia na Dzień Nauczyciela

W imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Czarna Dąbrówka, pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Czytaj więcej: Nowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Z marzeń, potrzeb i ciężkiej pracy w powiecie bytowskim powstała jedna z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego w Polsce. Uczniowie będą mogli korzystać między innymi z pracowni elektroniki i elektryki samochodowej, diagnostyki pojazdów i obsługi silników, maszyn CNC, budowlanej, spawalniczej oraz obórki plastycznej.

 

Czytaj więcej: Wycieczka promem do Skandynawii

Stowarzyszenie Siła Dębu w dniach 4 – 5 października 2019 r. zorganizowało dla swoich podopiecznych wycieczkę do Szwecji promem Stena Line. Stena Spirit to 176-metrowa jednostka zbudowana w 1987 roku. W 2011 roku przeszła gruntowną przebudowę czyniąc z niej pływający hotel zdolny pomieścić 460 samochodów i 1700 pasażerów.

 

Czytaj więcej:  Oświadczenie

Złożony w partnerstwie trzech gmin Cz. Dąbrówka, Tuchomie, Borzytuchom wniosek o dofinansowanie urządzeń grzewczych w ramach projektu na Odnawialne Źródła Energii (OZE) cieszył się bardzo dużym powodzeniem.