Czytaj więcej: Wybory w Gminie Czarna Dąbrówka

W gminie Czarna Dąbrówka do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu uprawnionych było 4 490 mieszkańców. Mieszkańcy gminy i głosowali w jednym z 5 obwodów. Frekwencja w całej gminie wyniosła tylko 51,18 %  w tym ważnych głosów do sejmu oddało 2297 mieszkańców a do senatu 2288 uprawnionych do głosowania.

 

Czytaj więcej: Życzenia na Dzień Nauczyciela

W imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Czarna Dąbrówka, pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Czytaj więcej: Nowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Z marzeń, potrzeb i ciężkiej pracy w powiecie bytowskim powstała jedna z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego w Polsce. Uczniowie będą mogli korzystać między innymi z pracowni elektroniki i elektryki samochodowej, diagnostyki pojazdów i obsługi silników, maszyn CNC, budowlanej, spawalniczej oraz obórki plastycznej.

 

Czytaj więcej: Wycieczka promem do Skandynawii

Stowarzyszenie Siła Dębu w dniach 4 – 5 października 2019 r. zorganizowało dla swoich podopiecznych wycieczkę do Szwecji promem Stena Line. Stena Spirit to 176-metrowa jednostka zbudowana w 1987 roku. W 2011 roku przeszła gruntowną przebudowę czyniąc z niej pływający hotel zdolny pomieścić 460 samochodów i 1700 pasażerów.

 

Czytaj więcej:  Oświadczenie

Złożony w partnerstwie trzech gmin Cz. Dąbrówka, Tuchomie, Borzytuchom wniosek o dofinansowanie urządzeń grzewczych w ramach projektu na Odnawialne Źródła Energii (OZE) cieszył się bardzo dużym powodzeniem.

 

Czytaj więcej: Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczących nadania statutów...

Konsultacje społeczne zostały przeprowadzone w dniach od 5 września 2019 r. do 12 września 2019 r. w  celu zebrania od mieszkańców gminy uwag i opinii dotyczących projektu uchwały w sprawie zmiany uchwał dotyczących nadania statutów sołectw:

 

Czytaj więcej: XI Miniolimpiada osób niepełnosprawnych

W piątek 20.09. 2019 roku na Stadionie “Chrobry” w Charbrowie odbyła się XI Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy z kilkunastu ośrodków z całego rejonu, prezentowali na scenie program artystyczny i rywalizowali w konkurencjach sportowych. Było też wiele innych atrakcji, jak przejażdżki konno czy jazda meleksem.

 

Czytaj więcej: Dzięki dotacji z Unii będzie czystsze powietrze w powiecie bytowskim

W środę 18 września, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, oraz Bogdan Ryś, wójt Gminy Studzienice, podpisali umowę na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu dotyczącego kompleksowej wymiany źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie gmin:

 

Czytaj więcej: Jedno dziecko, jedno drzewo

5 października o godz. 13.00 w Kleszczyńcu – na drodze w kierunku na wieś Osowskie Nadleśnictwo Łupawa i Urząd Gminy w Czarnej Dąbrówce serdecznie zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2019 roku na terenie Gminy Czarna Dąbrówka do wzięcia udziału w wydarzeniu „Jedno dziecko, jedno drzewo”.